Wydawnictwa i wystawy

Fundacja od 2008 roku aktywnie uczestniczyła w przygotowaniach do jubileuszu 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina. W Sejmie RP odbyło się kolejne, VIII Forum Samorządowe poświęcone kulturze i jej finansowaniu ze środków unijnych, któremu towarzyszyło pra-premierowe otwarcie wystawy „Fryderyk Chopin w Światowym Plakacie Artystycznym”.

Wystawa została otwarta oficjalnie w przededniu obchodów Roku Chopinowskiego w listopadzie 2009 roku w Galerii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie „Spokojna 15”. Fundacja przygotowana wspólnie z Muzeum Plakatu w Wilanowie również wystawę „objazdową” zawierający reprodukcje 50 najwybitniejszych plakatów których tematem była postać i twórczość Fryderyka Chopina. Podczas XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego (sierpień-październik 2010) fundacja zorganizowała trzy wystawy plenerowe „Fryderyk Chopin w Plakacie Artystycznym”, na Rynku w Serocku, w Ostrołęce i na Placu Bankowym w Warszawie. W 2016 roku wystawę fundacja przekazała nieodpłatnie do Centrum Kultury im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Wystawa była sfinansowana ze środków własnych fundacji.
W styczniu 2010 r. fundacja wydała album „Fryderyk Chopin w plakacie artystycznym. Bogato ilustrowane wydawnictwo powstał we współpracy z Muzeum Plakatu w Wilanowie, Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina oraz Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Można w nim znaleźć zarówno archiwalne plakaty o tematyce chopinowskiej, których twórcami było 115. wybitnych polskich i zagranicznych grafików, jak i eseje mówiące o wpływie twórczości kompozytora na sztuki plastyczne, których autorami byli wybitni artyści prof. Stanisław Wieczorek, dr Zdzisław Horodecki oraz kurator Muzeum Plakatu w Wilanowie – Maria Kurpik. Album został wydany ze środków własnych fundacji.
W 2016 roku Fundacja wsparła wydanie map atrakcji przyrodniczych Turystycznej Krainy Dolnego Bugu i Jeziora Zegrzyńskiego oraz Kurpi Zielonych, a w 2017 roku działania proekologiczne w zakresie ochrony powietrza realizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego.

Copyright © 2017 Fundacja Teraz Mazowsze. Wszelkie prawa zastrzeżone.