Łabędzim szlakiem

Drukuj
abdzim-szlakiem.jpg

Aplikacja to Twój osobisty przewodnik po ścieżce przyrodniczej „Łabędzim Szlakiem” znajdującej się w pobliżu jednego z najpiękniejszych miejsc Mazowieckiego Parku Krajobrazowego – rezerwatu „Na Torfach”. 

 

W aplikacji każdy wielbiciel przyrody znajdzie mnóstwo informacji, które pozwolą lepiej zrozumieć jak bardzo skomplikowanym, zróżnicowanym i ciekawym ekosystemem jest las. Można to zrobić nie wychodząc z domu, jednak najlepiej odwiedzić Ośrodek edukacyjno-muzealny „Baza Torfy” i poznać wyznaczoną w jego pobliżu, prowadzącą skrajem rezerwatu, ścieżkę dydaktyczną „Łabędzim Szlakiem”. To właśnie po niej oprowadza aplikacja. Ten mobilny przewodnik został zaprogramowany tak, aby sam przedstawiał gościom kolejne przystanki na trasie. Niezawodność systemu i jego niezależność od internetu i GPS gwarantują umieszczone przy trasie, niewielkie czujniki (beacony). To one sprawiają, że w określonych punktach, korzystając z informacji wyświetlonych na ekranie można dowiedzieć się więcej o przyrodzie konkretnego miejsca…

 

Rezerwat znajduje się na południowy wschód od Otwocka. Aby tu trafić wystarczy jechać z Otwocka leśną drogą będącą przedłużeniem ulicy Andriollego lub iść kierując się znakami czarnego szlaku turystycznego. Można też tu dotrzeć z Celestynowa, do którego prowadzi przyrodnicza ścieżka rowerowa „Przez lasy Celestynowsko-Otwockie”.