Produkcja filmowa

Fundacja posiada własne, mobilne studio do produkcji i emisji programów telewizyjnych w Internecie. Od 2006 roku promuje działania edukacyjne oraz promujące kulturę i turystykę za pośrednictwem telewizji internetowej. Była współzałożycielem Internetowej Telewizji Polonijnej oraz regionalnej telewizji internetowej „mazowsze.tv”. Dziennikarze i filmowcy skupieni wokół fundacji są autorami ponad 50 reportaży, wywiadów i filmów promujących Mazowsze, emitowanych w komercyjnych stacjach telewizyjnych oraz w Internecie.

W 2009 roku fundacja nakręciła turystyczno - edukacyjny film „Mazowsze Chopina”. Film nakręcony w HD dolby stereo i powielony w nakładzie 20.000 egz. na płytach DVD w 7 wersjach językowych: francuskiej, niemieckiej, angielskiej, rosyjskiej, greckiej, chińskie i polskiej. Film w 2010 roku został uznany najlepszym filmem edukacyjnym VI Festiwalów filmów Turystycznych w Płocku oraz dostał nagrodę jako najlepszy film turystyczny promujący kulturę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych w Serbii oraz główna nagrodę „Złotą Borowinkę” na międzynarodowym festiwalu filmów dokumentalnych w Bośni Hercegowinie oraz wyróżnienie na festiwalu filmów dokumentalnych w Portugalii (2011). Film był zrealizowany dzięki dotacjom Samorządu Województwa Mazowieckiego (produkcja), Ministerstwa Kultury (udźwiękowienie w 7 wersjach językowych) i Ministerstwa Edukacji Narodowej (upowszechnienie filmu w środowisku oświaty). Obecnie Fundacja specjalizuje się w produkcji filmów oświatowych oraz turystycznych, realizowanych na zlecenie – dofinansowanych ze środków UE.
W latach 2012-2015 fundacja zrealizowała 6 filmów turystycznych w ramach projektu „Opowieści z Narwi” o atrakcjach turystycznych Krainy Jeziora Zegrzyńskiego, Kurpi Zielonych, Mazur Południowych, Suwalszczyzny i Podlasia oraz 36 filmów oświatowych (we współpracy z NPO EDUCO) w ramach projektów edukacyjnych finansowanych ze środków UE.

Copyright © 2017 Fundacja Teraz Mazowsze. Wszelkie prawa zastrzeżone.